CO TRÉNUJEME

Agility

Agility je psí sport, který se do ČR dostal na začátku 90. let z Anglie. Pejsek v něm překonává překážkový parkur, podobně, jak to znáte např. z parkurového závodu koní.

Agility je sport o radosti, naprosté dobrovolné souhře psa s člověkem (pes je na parkuru zcela na volno, bez vodítka či obojku), orientuje se jen podle vedení psovoda (ukazování tělem, slovní povely). Cílem je zaběhnout sled různých překážek v parkuru (cca 15-22 překážek) v daném pořadí co nejrychleji a pokud možno bez chyb či odmítnutí.

Agility je vhodné pro kohokoliv, kdo chce se svým pejskem aktivně trávit svůj čas. Je vhodné pro téměř všechny pejsky (pouze pro "molosoidní" typy psů - "obříky", nebo pro pejsky s příliš dlouhou páteří, příliš krátkým čumáčkem se agility příliš nedoporučuje, popřípadě je možné ho zkoušet spíše rekreačně při snížené zátěži), váš pejsek ale určitě musí být zdravý! Pokud toto splňujete, není důležité, jestli máte výstavního šampiona, nebo voříška z útulku, agility vás určitě chytne a nepustí!

Pokud byste měli zájem vyzkoušet si u nás právě tento sport, pravidelně s všeobecným přípravným kurzem vypisujeme i přípravný kurz agility, po kterém je možno vstoupit do našeho sdružení, pokud vás to bude doopravdy bavit a agility se věnovat celoročně pod dohledem zkušených trenérů.

Sportovní výcvik

poslušnost - stopa - obrana

Nabízíme jednorázové konzultace a figurování po předchozí domluvě.

S sebou:

• platný očkovací průkaz
  • obojek
  • vodítko
  • dlouhé vodítko
  • pamlsky
  • hračka (balonek, uzlík,...)
  • u problémových psů náhubek!

Přípravný kurz - základní ovladatelnost, pes pro život

Chtěli byste se pustit "do psího světa" nebo mít ze svého pejska jen "parťáka" pro život? Přípravný kurz v našem sdružení je tou pravou volbou pro vás. Jeho cílem je naučit vás vše potřebné pro to, abyste si se svým pejskem co nejvíce rozuměli, osvojili si základní dovednosti pro společné soužití a třeba u nás pokračovali i dál a zkusili nějaký psí sport.

V deseti výcvikových lekcích (po cca 1,5 hodině) pro vás máme připravený kurz, kde se dozvíte, jak se psi učí, jak reagují, jak se dají motivovat či například jak se o ně správně starat. Také se dozvíte a vyzkoušíte, jak na základní poslušnost psa. Kurz bude vytvářen individuálně dle vašich přání, můžeme se tedy v posledních hodinách zaměřit třeba na vystavování, odnaučování zlozvyků či základy sportu, který byste u nás rádi dále provozovali.

Přípravný kurz je vhodný pro pejsky jakéhokoliv stáří, pro všechna různá plemena a křížence, pejsky velké i malé, bojácné i odvážné. :-)

Na první hodinu kurzu si s sebou přineste očkovací průkaz, váš pejsek musí mít platná očkování.

No a dále na všechny hodiny si noste:

• klasické či přepínací vodítko (ne flexi)
  • hladký obojek
  • zajímavé, nejlépe vlhké pamlsky, jako je salám, sýr, vařená srdíčka (ne granule a piškoty)
  • stopovací vodítko
  • náhubek (pokud je pejsek agresivní)
  • hračky na přetahování (např. uzle, balonky na šňůrce, pešky, plyšáky,...)
  • máte-li k dispozici, tak přepravku pro psa

Pejsky několik hodin před výcvikem nekrmte, za prvé pro ně budou pamlsky zajímavější a také předejdete riziku torze (přetočení) žaludku.

Po ukončení kurzu budete mít možnost stát se řádným členem sdružení a trénovat ve vybraných výcvikových skupinách.

Pokud máte zájem zúčastnit se školičky, neváhejte, počet míst je omezený. Můžete se přihlásit přes email: Lucka.Bockova@seznam.cz.

Přípravný kurz - agility

Chtěli byste se pustit do "světa agility" nebo se jen tak občas zabavit se svým psím parťákem? Přípravný kurz v našem sdružení je tou pravou volbou pro vás. Jeho cílem je naučit vás základní principy agility - překonávání jednotlivých překážek, jednodušší sekvence. :-)

Výcvik základů agility probíhá v 10ti lekcích (po cca 1,5 hod).
Kurz je vhodný pro pejsky jakéhokoliv plemene (kromě "obřích") i křížence, pejsky malé i velké, bojácné i odvážné. :-)

Kurz je určen pro pejsky starší 10ti měsíců u malých plemen a 12ti měsíců u velkých plemen.

No a dále na všechny hodiny si noste:
  • klasické či přepínací vodítko (ne flexi)
  • hladký obojek
  • náhubek (pokud je pejsek agresivní)
  • hračky na přetahování (např. uzle, balonky na šňůrce, pešky, plyšáky,...)
  • máte-li k dispozici, tak přepravku pro psa

Pejsky několik hodin před výcvikem nekrmte, zaprvé pro ně budou pamlsky zajímavější a také předejdete riziku torze (přetočení) žaludku.

Po ukončení kurzu budete mít možnost stát se řádným členem sdružení a pokračovat ve výcviku agility.