INSTRUKTOŘI

Lucie Bočková

(výcvik agility)

Do světa kynologie vstoupila v roce 1999 s německým ovčákem, s nímž se věnovala sportovní kynologii a společně úspěšně složili zkoušky ZVV2, IPO3, SChH3.

Agility se věnuje od roku 2001, začínala se dvěma malými knírači, se kterými úspěšně vyběhala titul A3 Champion agility. V současné době trénuje s parsonkou (parson russel terier), která už se také pyšní titulem A3Ch a jejímž největším dosavadním agilitním úspěchem je 7. místo na mezinárodním mistrovství IMCA v jednotlivcích z roku 2011 a 2. místo ze stejného mistrovství v závodě družstev a třetí místo z mistrovství ČR v roce 2013.

Adéla Lustyková

(výcvik agility)

Agility jsem objevila v roce 2005 s malým kníračem Danýskem, když nás moji rodiče poslali autobusem poprvé na cvičák. Bylo mi tehdy 13 let a Danýska více než agility zajímaly fenky... Agility jsme běhali na trénincích a občas na závodech pět let.

V současné době mám střední kníračku Ruby, která je můj splněný sen. V agility závodíme v kategorii LA3 a můžeme se pochlubit tituly Druhý vícemistr republiky středních kníračů pro rok 2014, Mistr republiky středních kníračů pro rok 2015 a Vícemistr republiky středních kníračů pro rok 2016, Mistr republiky středních kníračů pro rok 2018. Dříve jsme se věnovaly také výstavám, kde vždy svou třídu vyhrála, 3x obdržela titul BOB (nejkrásnější pes v plemeni) a pyšní se tituly Český junior šampion, Český šampion a Šampion ČMKU. Z poslušnosti jsme složily zkoušku ZZO a ZOP.

Šárka Chudiaková 

(výcvik agility)


Agility jsem objevila v roce 2012 když jsem si pořídila stěně papillona. Plemeno, o kterém jsem se dočetla, že se hodí na miniagility(pro mě v té době neznámé slovo). Zasedla jsem tedy k počítači a hledala jsem nejbližší cvičák, na kterém by se tomuto sportu věnovali. Nyní závodíme v kategorii SA2 a agility je pro nás hlavně zábavou. 
Michaela Formanová

(sportovní výcvik)

Do světa kynologie jsem vstoupila jako malá holčička s jezevčíkem a později i s kokršpanělem, labradorem a německým ovčákem, s kterýma jsem pouze cvičila, aby jsme byli kamarádi a měli se rádi.

Sportovní kynologii jsem se začala věnovat s vytouženým plemenem rotvajler v roce 2008 a složily jsme s Birmou zkoušky ZM, FPR1, IPOV, ZVV1. Dále jsme závodily a největším úspěchem bylo 1. místo v ZM o pohár Rychnov nad Kněžnou, 1. místo v ZVV1 Doudleby nad Orlicí a 2. místo v Jaroměři o pohár města Jaroměř. Dále jsem s Birmou měla výstavní úspěchy V2 res. CAC, CAC, KV výborný vítěz třídy, KV V4. Také jsem založila chovnou stanici.

Dnes cvičím s dcerou Birmy jménem Brůt, se kterou mám složenou zkoušku BH a připravuji ji na budoucí závodní kariéru. Výstavní úspěchy 2x V2 res, CAC. Snažím se získávat informace o moderním výcviku na seminářích, táborech a jezdíme cvičit v kynologii uznávaným výcvikářům a figurantům.

Mgr. Markéta Helmichová

(sportovní výcvik)

Od dětství jsem vyrůstala v rodině, kde byl pes její plnohodnotnou součástí. Myslím, že pro pejskařinu mě dokázal nadchnout můj děda se svými irskými setry už v "kočárkovém věku". Láska ke psům mi vydržela do dospělosti. 

První všestrannou zkoušku mezinárodního stupně (IPO1) jsem složila s fenkou belgického ovčáka malinoise, když mi bylo 19 let. V tu dobu jsem i založila mezinárodní chovatelskou stanici psů "Marko Bereniké". V současné době se věnuji sportovnímu výcviku všech plemen dle národního i mezinárodního zkušebního řádu, přípravě služebních psů pro policii, výstavám a chovatelství. 

Na našem cvičáku se podílím na vedení kurzů pro začátečníky, kde je hlavním cílem především socializovat a vychovat pejska k harmonickému vztahu s jeho rodinou. Zároveň jsem pokročilým nápomocna při přípravě psů na složení zkoušek, jejich předvedení na výstavách a bonitaci. Licenci instruktora výcviku od Českého kynologického svazu vlastním od roku 2010.